Zawsze, gdy zaczyna się nowy rok, mamy srogie plany w stosunku do niego. Nowa praca, podróże, odchudzanie, sport, lepsze jedzenie… To wszystko wraz z „resetem” kalendarza daje nadzieję, właśnie na nowe.

Dziś mamy dla Was propozycję. Postanowienia w stosunku do Waszego… psa!

Codzienne spacery. Trening charakteru. Spędzanie większej ilości czasu razem. Lepsze jedzenie. Większa cierpliwość. Regularne czesanie i kąpiele. Przygody. To na start.

Jeśli w Twoich postanowieniach jest walka z masą ciała i większa ilość ruchu, to nie znajdziesz lepszego towarzystwa. Spacery to samo zdrowie i idealna okazja, do zacieśniania więzi. A poza tym – zerknij do naszego kalendarza!

Wasz kalendarz 2020!

W styczniu uważaj na łapy. Po sylwestrze i balach karnawałowych na drogach i chodnikach mogą walać się kawałki szkła. Do tego dochodzi mróz, śnieg i sól, którą posypywane są drogi. Dobrym rozwiązaniem są psie buty oraz preparaty, które zabezpieczają łapy. Po każdym spacerze dokładnie czyścimy łapy! Sprawdź także kiedy musisz zaszczepić swojego psa na wściekliznę oraz pamiętaj o regularnym odrobaczaniu co 3 miesiące.

W lutym szczególnie dbamy o to, by psy nie były narażone na wymrożenie. Opady śniegu oraz często odwilż sprawia, że psiakom grożą przeziębienia. Zatem, jeśli Twój pupil należy do ras krótko- lub szorstkowłosych – zadbaj o ubranko. W przypadku szybkiego pojawienia się zwiastunów wiosny – warto zacząć zabezpieczać psa przeciwko kleszczom.

W marcu zaczyna się istny szał. Z jednej strony: miłosne gonitwy. Cieczki, a wiec solidne zabezpieczanie przed ucieczkami i niechcianymi ciążami. Warto zaopatrzyć się w specjalne majtki oraz neutralizatory sygnałów zapachowych podczas cieczki. I zarówno w przypadku suczek, jak i samców – załóżmy na obrożę adresówki. Gubienie futra to kolejny zwiastun wiosny. Przed psimi kłaczkami WSZĘDZIE uratuje nas regularna pielęgnacja i wyczesywanie podszerstka.

W kwietniu wszystko zaczyna pylić jak szalone. Zwracajmy uwagę na psie błony, szczególnie wokół oczu, nosa i uszu. Wszelkie zaczerwienienia mogą oznaczać nadwrażliwość. Warto także przyglądać się łapom, szczególnie, gdy psy nadmiernie je wylizują.

W maju warto psa dokładnie wykąpać. Pamiętaj o tym, by kosmetyki do kąpieli miały właściwe ph. Jeśli planujesz wyjazdy zagraniczne ze swoim pupilem – pamiętaj o wyrobieniu mu paszportu.

W czerwcu, zanim jeszcze przyjdą upały, zaplanuj Wam jakąś wspólną, pieszą wycieczkę. Pamiętaj o zabezpieczeniu przed kleszczami i o wygodnej obroży lub szelkach. Psy kochają lasy i góry. Może więc jakiś dog trekking?

W lipcu ponownie akcja wyczesywanie. Upały dla psów są nieznośne. Pamiętaj o tym, by psa nie golić. Futro pozwala regulować gospodarkę termalną ciała. Zadbaj za to o chłodny cień oraz dużo świeżej wody.

W sierpniu popływajcie. Woda powinna być przyjemnie ciepła. Uwaga na uszy! A może zamiast pływania nowa zabawka? I nauka czegoś nowego?

We wrześniu przygotowujemy się stopniowo do ochłodzenia. Przydadzą się preparaty wzmacniające sierść.

W październiku szczególnie uważamy na oczy i uszy. Obniżenie temperatur i wiatr mogą niekorzystnie wpłynąć na błony. Warto także wziąć psa do lekarza weterynarii na kompleksowe badanie, w tym badanie krwi, pod kątem chorób odkleszczowych.

W listopadzie mogą pojawić się psie smutki. Gorsza pogoda sprawia, że psiaki więcej czasu spędzają w domu, a nie na spacerach. Ale w domu też można świetnie razem spędzać czas!

W grudniu coraz szybciej robi się ciemno. Warto zaopatrzyć psa w odblaski! No i wszystkie grzeczne psiaki pod choinką pewnie znajdą coś wspaniałego!